• 24 stycznia 2021

Jak znaleźć nowych klientów przez Internet?

Chcesz zacząć zarabiać przez Internet, a może już to robisz ale nie przybywa Ci nowych zleceń i zastanawiasz się jak zapłacić ZUS za kolejny miesiąc? A może szukasz dodatkowego zajęcia? W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć nowych klientów w Internecie. 

Nie wydawaj na ulotki 

Pierwszą zasadą jest przemyślana reklama. Nie marnuj środków na rozdawanie ulotek, czy banery na ulicy lub plakaty, reklamy w lokalnym radiu. Są to środki reklamowania się zupełnie nie miarodajne. Zastanów się co Ty robisz, gdy dostajesz ulotkę. Wcale jej nie czytasz, tylko odrazu wyrzucasz ją do śmieci. Tak robi w niestety większość osób. Nawet jeśli stworzysz przepiękną ulotkę lub ciekawą treść w reklamy na banerze i tak nikt nie zapamięta adresu Twojej strony, ani nie zapisze numeru telefonu. 

Reklama na Facebook'u 

Pierwszym bardzo tanim źródłem pozyskania klientów jest Facebook. Jeśli chcesz zrobić reklamę w tym miejscu jak najmniejszym kosztem nie dodawaj posta ze zdjęciem. Dużo bardziej efektywna i tańsza jest reklama z filmem i tekstem, odnośnikiem do strony.  Nie musi to być profesjonalny film. Nie potrzebujesz do tego drogie sprzętu. Wystarczy Twój telefon komórkowy oraz trochę kreatywności. Próbuj i testuj co najlepiej działa na Twoich klientów. Nie zapomnij o tym, aby wcześniej określić swoją grupę docelową.

Reklama w Google 

Drugim miejscem, w którym możesz się reklamować, jest Google. Gdy wykupisz reklamę w tym miejscu, po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego słowa kluczowego, które wcześniej musisz wymyślić, internauci zobaczą Twoją stronę na samym początku listy wyszukiwań z dopiskiem "reklama". Dzisiejsi użytkownicy internetu są leniwi i nie zaglądają na dalsze strony wyszukiwań. Zastanów się kiedy Ty byłeś ostatnio dalej niż na pierwszej stronie w Google.  

Portale ogłoszeniowe 

Ostatnim sposobem na zdobycie nowych klientów jest odpowiadanie na ogłoszenia oraz ich wystawianie na portalach do tego przeznaczonych. Jeśli szukasz nowych zleceń lub pracy, koniecznie sprawdź na Joob. Sprawdź np oferty pracy Wyszków

Share :

Może Cię zainteresować

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy...