• 8 kwietnia 2020

Jak znaleźć nowych klientów przez Internet?

Chcesz zacząć zarabiać przez Internet, a może już to robisz ale nie przybywa Ci nowych zleceń i zastanawiasz się jak zapłacić ZUS za kolejny miesiąc? A może szukasz dodatkowego zajęcia? W tym artykule podpowiadamy jak znaleźć nowych klientów w Internecie. 

Nie wydawaj na ulotki 

Pierwszą zasadą jest przemyślana reklama. Nie marnuj środków na rozdawanie ulotek, czy banery na ulicy lub plakaty, reklamy w lokalnym radiu. Są to środki reklamowania się zupełnie nie miarodajne. Zastanów się co Ty robisz, gdy dostajesz ulotkę. Wcale jej nie czytasz, tylko odrazu wyrzucasz ją do śmieci. Tak robi w niestety większość osób. Nawet jeśli stworzysz przepiękną ulotkę lub ciekawą treść w reklamy na banerze i tak nikt nie zapamięta adresu Twojej strony, ani nie zapisze numeru telefonu. 

Reklama na Facebook'u 

Pierwszym bardzo tanim źródłem pozyskania klientów jest Facebook. Jeśli chcesz zrobić reklamę w tym miejscu jak najmniejszym kosztem nie dodawaj posta ze zdjęciem. Dużo bardziej efektywna i tańsza jest reklama z filmem i tekstem, odnośnikiem do strony.  Nie musi to być profesjonalny film. Nie potrzebujesz do tego drogie sprzętu. Wystarczy Twój telefon komórkowy oraz trochę kreatywności. Próbuj i testuj co najlepiej działa na Twoich klientów. Nie zapomnij o tym, aby wcześniej określić swoją grupę docelową.

Reklama w Google 

Drugim miejscem, w którym możesz się reklamować, jest Google. Gdy wykupisz reklamę w tym miejscu, po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniego słowa kluczowego, które wcześniej musisz wymyślić, internauci zobaczą Twoją stronę na samym początku listy wyszukiwań z dopiskiem "reklama". Dzisiejsi użytkownicy internetu są leniwi i nie zaglądają na dalsze strony wyszukiwań. Zastanów się kiedy Ty byłeś ostatnio dalej niż na pierwszej stronie w Google.  

Portale ogłoszeniowe 

Ostatnim sposobem na zdobycie nowych klientów jest odpowiadanie na ogłoszenia oraz ich wystawianie na portalach do tego przeznaczonych. Jeśli szukasz nowych zleceń lub pracy, koniecznie sprawdź ten portal: https://praca.pinbook.pl/poznan

Share :

Może Cię zainteresować

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy...