• 24 stycznia 2021

Jak zacząć sprzedaż w Internecie?

Sprzedaż produktów w internecie

Każdego dnia wiele osób zastanawia się nad prowadzeniem własnego biznesu w sieci, który pozwoliłby rozwijać własną działalność. Oczywiście nie ma się co dziwić, ponieważ sprzedaż w sieci nie wymaga dużych inwestycji. Znacznie łatwiej otworzyć sklep internetowy niż stacjonarny, a wszystko rozbija się o koszta. Ich porównanie w tych dwóch przypadkach raczej nie będzie potrzebne.

Większość nowych sprzedawców poza ogólnym planem na start nie ma odpowiedniej wiedzy w temacie rozpoczynania biznesu internetowego. Nie wiedza nic na temat reklamy w sieci, a przecież nie wystarczy tylko stworzyć sklep i tam wystawiać oferty. Najwięcej wątpliwości dotyczy tego czy zaczynać od własnego sklepu, czy może sprzedawać na Allegro, co sprzedawać, do kogo kierować ofertę, jak duża będzie konkurencja.

Będziemy chcieli na te pytania odpowiedzieć i rozwijać wątpliwości co do niektórych a także doradzić uwzględniając te najważniejsze aspekty, na które trzeba zwracać uwagę, gdy rozpoczynać się będzie sprzedaż w sieci. Na początek trzeba szukać na rynku niszy a potem dopiero produktu, jaki będzie chciało się sprzedawać, nie ma sensu konkurować na rynku przepełnionym, gdzie konkurencja będzie nie do przebicia. Lepiej być grubą rybą w małym stawie niż małą rybą w stawie wielkim. Dzięki temu będzie można oszczędzać na kosztach reklamy. Przy wybieraniu niszy warto szukać takiej, z którą w jakiś sposób będziemy już powiązani. Jeśli w danej dziedzinie ma się już jakieś doświadczenie, zna się potrzeby klientów i wymogi danego rynku to będzie łatwiej. Jeśli ktoś jest wędkarzem to może pomyśleć np. o sprzedaży produktów z tym związanych.

Sprzedaż internetowa

Gdy już mamy pomysł na to co sprzedawać allegro będzie służyć do analizy gdzie jest miejsce dla naszego pomysłu i jak trafny jest. Wystarczy przejść do interesującej kategorii w allegro i sortować produkty według popularności. W ten sposób uda się uzyskać prosta dane, które będzie można w trakcie analizy wykorzystywać. Na podstawie aukcji z największą liczbą ofert można ocenić jak duży jest popyt na dane produkty, jak duża jest konkurencja, podaż, jakie są ceny, w jakiej cenie klienci najchętniej kupują. Można się również zastanowić czego na allegro nie ma i co w związku z tym klientom będzie można zaproponować.

Podobnie analizę można przeprowadzić w stosunku do konkurencyjnych sklepów z tej samej branży w gogle. Oczywiście nie poznamy popularności produktów w sklepie, ale będzie można zobaczyć ofertę produktów i ją porównać, sprawdzić ceny konkurencji w stosunku do naszej oferty. Gdy wiemy w jaki rynek celujemy i wiemy co sprzedawać można się zastanowić nad tym jak zarobić dobre pieniądze.

Nawet jeśli konkurencja jest na Allegro to tam rozpoczynamy sprzedaż produktów. Allegro to świetna reklama, która pozwoli klientom kojarzyć nasze konto ze sklepem. Warto więc nie ograniczać się do samego sklepu czy samej platformy aukcyjnej. Często jest tak, że ktoś kto kupi na Allegro po jakimś czasie trafia także do sklepu, dlatego łączenie takich form sprzedaży może się bardzo dobrze sprawdzić.

Sprawdź też oferty pracy dla opiekunek

Share :

Może Cię zainteresować

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy...