• 24 stycznia 2021

Jak zacząć zarabiać w programach partnerskich w 3 krokach

Programy afiliacyjne

Ktoś kto ma pierwszy raz kontakt z afiliacja może myśleć, że zarabianie w takich sieciach będzie polegać wyłącznie na reklamowaniu produktów, z których samemu się korzysta. Jednak jest to tak naprawdę wiele różnych programów partnerskich i nie zawsze trzeba wcześniej produkt czy usługę kupować, by ją polecać na stronie albo na blogu. Najważniejsze to miejsc dobry pomysł

Krok 1 – wybór sieci afiliacyjnej

Aby dało się dobrze dobrać program do tematyki strony trzeba się rejestrować w różnych sieciach i sprawdzać jakie programy są dostępne. Wiele bowiem specjalizuje się w konkretnej tematyce, co ogranicza pole manewru.

Krok 2 – wybór programów partnerskich

Każda sieć ma u siebie przynajmniej kilka a niekiedy kilkanaście czy kilkadziesiąt programów partnerskich. Wybór odpowiednich jest uzależniony od tego w jaki sposób dany produkt czy usługa będą promowane. Co więc trzeba brać pod uwagę, gdy szuka się odpowiedniego programu partnerskiego Jakie są dostępne kreacje reklamowe, czyli czy jest dostęp do banerów, jakie są formaty, jakie linie tekstowe. Oczywiście warto także sprawdzać jakie opinie zbiera firma, która ma być przez nas promowana.

Programy partnerskie

Zdecydowanie łatwiej będzie mieć zysk z promowania książek w znanych księgarniach niż w niszowych, które są przez klientów niekorzystnie oceniane. Oczywiście przed rozpoczęciem promowania sklepu trzeba będzie również sprawdzać jaką ofertę ma sklep, który będzie przez nas promowany. Jeśli przesyłka będzie droga, albo ceny wyższe niż u konkurencji to od razu zmniejszają się szanse na zarobek. Dalej sprawdzić trzeba jaki model jest rozliczny a więc czy trzeba pozyskać kontakt, sprzedać produkt, czy wystarczy tylko klik. Jednak obecnie za ilość wyświetleń płaci się w naszych sieciach coraz rzadziej. Raczej nie ma większego znaczenia czy samemu dany produkt się testowało. To sprawa mniej znacząca, ponieważ dobry tekst pozwoli sprzedaż produkt niezależnie od tego czy samemu miało się go w ręku czy też nie.

Krok 3 – dobry pomysł na tekst

Reklama banerowa daje gorsze efekty, gdy chodzi o zarabianie w programach afiliacyjnych. Więc jeśli chce się zarobić trzeba mieć dobry pomysł na artykuł. Nie zawsze musi być to recenzja konkretnego produktu jaki polecamy. Dobrze sprawdzają się listy z produktami i obok ich ceny. Można taką listę jakoś interesująco nazwać i to przyciągnie do tego, by się z nią zapoznać i ewentualnie dokonać również zakupu. Ograniczenie będzie dotyczyć właściwie tylko i wyłącznie tego jakie my mamy pomysły. Nie koniecznie trzeba będzie produkt zachwalać, by zachęcić kogoś do zakupu. Mogą być takie sytuacje, w których wystarczy jedynie w należyty sposób produkt prezentować, pokazywać co w danym momencie jest modne a klient już sam będzie chciał się na te produkty zdecydować.

Te kroku to początek do tego, by zacząć zarabiać w programach partnerskich. Gdy artykuł z linkami już będzie gotowy zostaje jedynie dbać o jego dystrybucję i obserwować efekty a także pracować nad tym, by aktualizować na bieżąco linki, gdy taka potrzeba będzie się pojawiała.

Czytaj także: Praca Stare Babice

Share :

Może Cię zainteresować

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy...