• 24 stycznia 2021

Jak odpocząć od pracy? Wybierasz dobrą zabawę czy domowe zacisze?

Pełnoetatowa praca zabiera nam zazwyczaj 40 godzin tygodniowo. Często jesteśmy zmuszeni do tego czasu doliczyć męczące dojazdy i konieczność wczesnych pobudek. Nic więc dziwnego, że duża część z nas z utęsknieniem czeka na każdy weekend czy możliwość odpoczynku od obowiązków dnia codziennego. Każdy ma jednak swoje ulubione sposoby na spędzanie czasu dla siebie. Stereotypowo ludzi możemy bowiem podzielić na dwie grupy - obie zgodnie twierdzą, że ich sposób na wypoczynek jest tym najlepszym. 

Miłośnik hucznej zabawy i imprez

Pierwszą grupę stanowią tak zwani imprezowicze - osoby, które nie wyobrażają sobie weekendu bez szampańskiej zabawy w klubie czy na domówce. Przeraża ich myśl o możliwości spędzenia spokojnego weekendu w domowym zaciszu. Ich głównym celem jest przede wszystkim dobra zabawa i wolne dni pełne mocnych wrażeń. Zwykle jednak ponoszą konsekwencje swojego stylu życia - najpoważniejszą z nich jest powszechnie znane dolegliwości, które charakteryzują się mdłościami i bólem głowy. Imprezowicze mają jednak swoje domowe sposoby na pozbycie się kaca.

Domatorzy lubiący ciszę i spokój

Nie wszyscy jednak wysoko cenią sobie głośne klubowe zabawy i zakrapiane alkoholem domówki. Duża część osób preferuje spokojny wypoczynek w domowym zaciszu. Ich atrybutami często są książki, filmy lub gry komputerowe. Nie oznacza to jednak, że są oni aspołeczni i dążą do izolacji. Bardzo często domatorzy zapraszają do siebie znajomych, z którymi świetnie bawią się w wąskim gronie przy lampce wina. Na stole pojawiają się wówczas chociażby gry imprezowe, wśród których prym wiodą najlepsze gry planszowe. Te kojarzone z rozrywką dla najmłodszych tytuły, potrafią zająć długie godziny i zapewnić świetną zabawę. A Wy? Z którą grupą się utożsamiacie? A może jesteście mieszanką obustylów spędzania wolnego czasu?

 

Share :

Może Cię zainteresować

Opinie o firmach w Internecie

Masz swoją firmę? Dowiedz się jaki rodzaj reklamy jest najważniejszy dla każdego przedsiębiorstwa. Opinie...