• 26 listopada 2020

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy i szukasz pomysłu na drobne zajęcie? W tym artykule znajdziesz kilka propozycji na biznes online. 

Prowadzenie profili w mediach społecznościowych 

Jeśli w tym momencie uważasz, że znalazłeś idealne zajęcie dla siebie, zaczekaj. To nie takie proste jak myślisz. Prowadzenie profili w mediach społecznościowych wymaga dużej ilości wiedzy na ten temat i kreatywności. Nie możesz przecież codziennie wstawiać słodkich kotów. Zanim wystawisz ogłoszenie, zastanów się chwilę, czy masz odpowiednią wiedzę. 

Montaż filmów 

Filmy już zawładnęły Internetem, niedługo będziemy komunikować się tylko za ich pomocą. Dlatego jest to naszym zdaniem zawód przyszłości. Warto teraz poświęcić trochę czasu na naukę montażu filmów żeby potem zarabiać kokosy! 

Grafik 

Każdy biznes online potrzebuje grafika, który będzie kreatywny i takiego z poczuciem estetyki. W tym zawodzie bardzo ważne jest słuchanie potrzeb klienta i dokładność. 

Korepetycje online 

Jeśli szukasz zajęcia "na wieczór" możesz zająć się prowadzeniem korepetycji online. Najczęściej takie korepetycje odbywają się przez Skype. Może masz jakieś  zdolności, z których możesz dawać korepetycje? 

Tłumacz 

Jeśli znasz jakiś język w zaawansowanym stopniu możesz zostać jego tłumaczem. W ten sposób możesz tłumaczyć teksty, audio, czy filmy. 

Twórca stron internetowych 

Tworzenie stron internetowych nie jest wcale takie trudne jak się wydaje. Wystarczy trochę wiedzy informatycznej. Jeśli ten temat Cię interesuje możesz zapisać się na kurs doszkalający i zacząć podbijać świat. Uwaga tutaj rynek jest bardzo nasycony. 

Korekta tekstów 

Jeśli lubisz ortografię i interpunkcję możesz zostać korektorem tekstów. Zdalni korektorzy w dobie ebooków na różne tematy mają co robić. Zastanów się jednak czy lubisz tylko pisać, czy może na prawdę nadajesz się do tego zajęcia. 

Twórca aplikacji na iOS i Android 

To jest zawód przyszłości, który będzie bardzo potrzebny. W sumie już jest. Dlatego warto kształcić się tym temacie. 

 

Share :

Może Cię zainteresować