• 26 listopada 2020

Lokalizowanie telefonu po numerze? Czy to możliwe?

Wiele z nas chciałoby skorzystać z lokalizowania telefonu, ponieważ jest to bardzo wygodne i nowatorskie rozwiązanie. Niestety, świadomość tego jakie są możliwości i na co można się zdecydować jest wciąż dość niska. Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą, czy pewne rozwiązania są legalne oraz jak dokładnie działa śledzenie telefonu. Dlatego śpieszymy z odpowiedziami i postaramy się wytłumaczyć czy możliwa jest lokalizacja numeru telefonu.

Oczywiście nie ma możliwości zlokalizowania telefonu za pomocą jego numeru telefonu. Jest to zarezerwowane tylko dla służb specjalnych oraz policji. To działania, których zwykły serwis nie może zaproponować, bo nie ma do tego uprawnień i odpowiednich urządzeń. Wszelkie strony internetowe, które w jakikolwiek sposób proponują lokalizowanie po numerze telefonu to serwisy, które chcą żerować na niewiedzy lub naiwności ludzi. Po podaniu numeru telefonu, zapisujemy się na specjalną subskrypcję SMS Premium, i otrzymujemy dzień w dzień SMS-y, które są bardzo drogie. Wyglądają niewinnie, ale jeśli się ktoś nie zorientuje - będzie problem, ponieważ często koszt takiego SMS-a, w najlepszym przypadku, to 30 zł. W najgorszym - nawet kilkaset złotych. Nawet się nie zorientujemy, kiedy nasz portfel będzie dużo szczuplejszy.

Korzystajmy więc z takich rozwiązań jak namierzanie za pomocą BTS lub GPS, w innym przypadku nie ma to racji bytu. Dlatego dokładnie przeglądajmy serwisy, z których usług chcemy skorzystać, żeby nie narobić sobie biedy.

Share :

Może Cię zainteresować

Opinie o firmach w Internecie

Masz swoją firmę? Dowiedz się jaki rodzaj reklamy jest najważniejszy dla każdego przedsiębiorstwa. Opinie...