• 26 listopada 2020

Jak zwiększyć produktywność pracując zdalnie

Pracujesz z domu? Brak Ci motywacji do pracy? Po pierwszych dwóch godzinach godzinach tracisz całą koncentrację i sięgasz po pilot od telewizora lub zaczynasz sprzątać mieszkanie? Jednym słowem, po prostu szukasz sposobu, aby przestać pracować? Mamy dla Ciebie kilka rad, jak uniknąć takich sytuacji. 

Sprawdź o jakiej porze dnia jesteś najbardziej produktywny 

Przez tydzień zapisuj obserwacje na temat tego kiedy praca szła Ci dobrze, a kiedy w ogóle nie chciało Ci się pracować. Nie wystarczy tylko zapisanie konkretnych godzin. Bądź dokładny. Zaobserwuj, która była godzina, co wcześniej robiłeś. O której wstałeś, jaki jest dzień tygodnia, co zjadłeś przed chwilą, jaki masz humor. Po prostu sprawdź jakie są najbardziej komfortowe warunki pracy dla Ciebie. Niektóre osoby dobrze czują się pracując wcześnie rano, inne najlepiej odnajdują się w godzinach wieczornych. 

Najtrudniejsze zadania rób właśnie w tym czasie 

Gdy wiesz już o której i w jakich warunkach najlepiej Ci się pracuje, zaplanuj najważniejsze zadania właśnie na ten czas. Zwróć uwagę na to, że nie mają to być najpilniejsze zadania, a najtrudniejsze. Takie, które przy małej motywacji będziesz odkładać na później. Najlepiej najgorsze zadania naszym zdaniem wykonywać na początku, tak aby poziom trudności zadań malał wraz ze spadkiem energii w ciągu dnia. 

Wyłącz powiadomienia 

Jeśli pracując przy biurku masz telefon obok siebie wyłącz powiadomienia. Telefon będzie cały czas Cię rozpraszał. Co chwile będziesz zerkał, co nowego pojawiło się na wyświetlaczu. Jeśli nie chcesz wyłączać powiadomień możesz po prostu włączyć tryb samolotowy. Wtedy nie będziesz otrzymywał powiadomień. To samo możesz zrobić ze skrzynką odbiorczą, oczywiście jeśli nie jest ona Twoim głównym narzędziem pracy. Co mamy na myśli? Wyznacz sobie konkretne godziny, podczas których sprawdzasz i odpisujesz na maile. W ten sposób zyskasz mnóstwo czasu i będziesz bardziej skupiony na wykonaniu danego zadania. Pamiętaj, że Twoim celem powinno być wyeliminowanie rozpraszaczy. 

Share :

Może Cię zainteresować