• 26 listopada 2020

Sposoby na zarabianie przez Internet, czyli jak zarobić online cz. I

Jak zarobić online

Zarabianie przez internet – z pewnością spam z takim hasłem na skrzynkach mailowych dość często się pojawia. Oczywiście w takich wiadomościach nie będzie żadnych sensownych informacji, które będzie można wykorzystać, aby zacząć zarabiać w sieci. Dlatego lepiej zapoznać się z naszym wpisem i zobaczyć jakie są pomysły na to, by zarabianie w sieci rozpocząć.

Praca przez internet - jak to możliwe?

W Polskim społeczeństwie praca zdalna postrzegana jest cała czas jako rodzaj zajęcia gorszego i niekiedy traktowana również niepoważnie. Sam pisząc te słowa wiem, że tak właśnie jest ponieważ taką pracę wykonuje i widziałem już wiele razy zdziwienie rozmówców, gdy dowiadywali się, że przy pracy przez internet można mieć normalna umowę o pracę, a przy pracach dodatkowych pojawia się umowa o dzieło.

Kiedy więc taka praca przez internet odbywa się na podstawie umowy o dzieło, a kiedy pojawia się umowa o prace? To będzie zależeć od firmy i tego czy poszukuje ona pracownika stałego czy będzie potrzebna jedynie osoba, z której usług korzystać będzie można, gdy taka potrzeba będzie się pojawiać. Tutaj oczywiście będzie trzeba powiedzieć czym różnią się te umowy. Umowa o dzieło nie będzie dawać świadczeń związanych ze zdrowiem i emerytura, czyli od osiągniętych dochodów nie odprowadza się ani składki ZUS ani składki na fundusz emerytalny, zaś podatek jest naliczany normalnie. Osoba pracująca na umowę o dzieło na ma ubezpieczenia zdrowotnego i nie może korzystać z pomocy medycznej bezpłatnie.

Metody pracy przez internet

Dodatkowa praca przez internet - od tego warto zacząć

Jeśli mamy już prace a szukamy jeszcze jednego źródła dochodu to zacząć należy od znalezienia sobie pracy dodatkowej w sieci. Dopiero, gdy nabierze się doświadczenia i zacznie się mieć dochody na poziomie regularnej pensji będzie można całkowicie przejść na tryb pracy online albo pozostać przy traktowaniu jej jako pracy dodatkowej albo drugiej pracy. Wybór będzie zależeć od nas i możliwości oraz potrzeb. Jeśli ktoś ma czas i warunki może mieć nawet kilka prac dodatkowych w sieci. Jak pokazuje praktyka wiele osób tak właśnie robi. Wszystko jest kwestia odpowiedniej organizacji czasu oraz mocy przerobowych.

Na czym można zarobić

Wspominany wcześniej spam będzie oferować niesamowite zyski i dzięki opcjom binarnym stuprocentowo pewnym inwestycjom. Takich inwestycji jednak nie ma, dlatego nie można nabrać się na takie właśnie wiadomości. Skoro jednak pojawiają się takie wiadomości to można przypuszczać, że nadal są naiwne osoby, które wierzą w takie bajki i dają się na tego typu informacje nabrać.

To oczywiście niekorzystna sytuacja, jednak w rzeczywistości warto pamiętać, że pieniędzy za darmo nikt nam nie da i to niezależnie od tego czym będziemy chcieli się zająć. Wykonanie pracy zawsze jest konieczne i zazwyczaj aby zarobić rzeczywiście będzie trzeba się mocno napracować w innym przypadku szans na zyski nie będzie. Dlatego jeśli chcemy zarabiać w sieci na pewno musimy działać z zasadą ograniczonego zaufania, by nie dać się nabrać na sztuczne, nie dające zysków interesy.

Share :

Może Cię zainteresować

Pomysły na biznes online

Chcesz wystartować ze swoim biznesem online ale nie masz na niego pomysły? A może chciałbyś dorobić po pracy...