• 24 stycznia 2021

7 dobrych sposobów na poprawę komfortu Twojej pracy w domu

Zwiększenie efektywności pracy

Praca w domu na pewno ma swoje zalety i coraz więcej osób się na taką formę zatrudnienia decyduje. Wstajemy kiedy chcemy, ubieramy się w co chcemy i robimy co chcemy. Wygląda na to, że będzie to idealne. Najważniejsze by praca była wykonana. Ale jak to wygląda w praktyce, czy rzeczywiście jest tak pięknie?

Niestety nie zawsze, bardzo często w trakcie takiej pracy ukazują się różne problemy. Mamy więc kilka podpowiedzi, dzięki którym łatwiej będzie taką pracę wykonywać.

Godziny pracy

Jeśli nie zaplanuje się godzin pracy to niestety elastyczne godziny staną się przekleństwem. Zamiast pracować mniej okaże się, że pracuje się praktycznie cały czas. Zaczynać się będzie coś robić wcześnie a kończyć się będzie późno w nocy. Dlatego wcześniej warto sobie będzie wyznaczyć godziny urzędowe, dzięki którym oddzieli się pracę od odpoczynku

Zrób plan (uwzględniając przerwy)

Jeśli uda się określić godziny pracy to będzie trzeba przygotować sobie dokładny plan tego co będzie chciało się robić. Nie chodzi o to, by dużo i ciężko pracować, ale o to, by pracować mądrze. Im szybciej poradzimy sobie z zadaniami tym szybciej będzie wolne. Zaczyna się od tego co najważniejsze a dopiero potem wykonuje się te mniej istotne sprawy.

Ubierz się

Niektórzy uważają, że brak konieczności ubierania się do pracy to wielka zaleta pracy w domu. Jednak błędem jest praca w piżamie. W ten sposób bardziej myśli się o wypoczynku niż o pracy. Dlatego do pracy trzeba się przygotować, ubrać się tak, by mózg czuł, że będzie się pracować. Ubieramy się tak, by nie było wstydu otworzyć przed kimś drzwi.

Wygodne miejsce pracy

Przygotuj biuro

Warto zadbać o to, by w domu dało się znaleźć takie miejsce, które będzie przeznaczone do wykonywania pracy. To bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można będzie w domu wyraźnie oddzielić sobie strefę pracy od strefy odpoczynku. To również będzie informacja dla naszego mózgu, że rzeczywiście wykonywać się będzie w danym momencie pracę.

Unikamy niechcianych gości

Oczywiście nie brzmi to dobrze, ale wrogiem pracy w domu jest przede wszystkim rodzina. Skoro pracujesz w domu to ugotuj obiad, wstaw pranie, coś kup i wyjdź z psem. Niestety, koniecznie trzeba postawić sobie wyraźną granicę a mianowicie pracuje to znaczy, że nie ma mnie dla innych zadań. Jeśli ktoś ciągle będzie czegoś chciał i przeszkadzał to niestety będzie się coraz bardziej rozproszonym i mniej skutecznym w tym co chce się robić. Dlatego pracować się będzie coraz więcej.

Nie odcinamy się od współpracowników

Jeśli pracujemy w domu to nie musi oznaczać, że odcinamy się od innych osób, które w firmie pracują. Akurat to będzie błąd. Współpraca z innymi osobami będzie bardzo istotna i może także wpływać na to jam będzie wykonywać prace. Praca w domu prowadzi do coraz większej alienacji i o tym trzeba pamiętać. To na pewno ten aspekt, który trzeba potraktować jako minus tego typu pracy.

Skończ!

Dla wielu osób będzie to najtrudniejsze, by w pewnym momencie postawić jakąś granicę i powiedzieć sobie, że praca się skończyła i do kolejnego dnia jest błogi spokój. Akurat w biurze będzie z tym znacznie łatwiej niż w domu.

Sprawdź również oferty pracy OLX Warszawa

Share :

Może Cię zainteresować